Náš tým

Vybavení ordinace

– Poskytujeme diagnostickou, léčebnou a preventivní péči v oboru praktického lékařství pro dospělé.

– Smluvním partnerům poskytujeme závodní péči (pracovně-lékařské služby).

– Poskytujeme dispenzární péči (pravidelné sledování) pacientů s cukrovkou (diabetes mellitus II. typu, prediabetes), vysokým tlakem (hypertenze) s nekomplikovaným průběhem.

Disponujeme mimo základní povinné vybavení nadstandardním přístrojovým vybavením ordinace: EKG přístroj, tlakový Holter (24hodinová monitorace krevního tlaku), spirometr (přístroj na měření plicních funkcí), oxymetr (měření saturace krve kyslíkem), otoskop (vyšetření zvukovodu), glukometr (okamžité vyšetření hladiny cukru v krvi), vyšetření krve metodou POCT – okamžité změření CRP v ordinaci (rozlišení bakteriální a virové infekce), měření INR v ordinaci (rychlé nastavení terapie warfarinem), máme možnost diagnostikovat přímo v ordinaci přítomnost Streptokoka z výtěru z nosohltanu (Streptest). Dále je možno využít novinky stanovení původce močové infekce do jednoho dne pro přesnější nasazení antibiotik. Výsledek hrazeného testu na okultní krvácení ze stolice se dozvíte během pěti minut (POCT vyšetření FOB).

Za úhradu nabízíme možnost měření složení těla (procenta tuku v těle) přístrojem OMRON Body Composition monitor, výpočet BMI, základního příjmu kalorií a návrh vhodné fyzické aktivity vč. časové náročnosti.

– Jsme AKREDITOVANÉ pracoviště – máme možnost školit mediky a praktické lékaře v předatestační přípravě.

Za úplatu (dle ceníku):

  • Aplikujeme tejpy jako podpůrnou terapii entezopatií (např tenisový či golfový loket, ostruha patní kosti…), bolestí zad, bolestí hlavy, bolestí kloubů, lymfotejping.
  • Provádíme vyšetření na žádost pacienta – FOB (test na vyšetření okultního krvácení ze stolice před 50. rokem věku či opakovaný odběr), vyšetření krve – hladiny onkomarkerů, vitamínů, protilátek, další vyšetření dle domluvy.
  • Provádíme rychlá (POCT) vyšetření – CRP, INR, Streptest, stanovení původce močové infekce (vybíráme symbolických 30 Kč za vyšetření), měření % tuku v těle s diagnostikou příjmu kalorií a návrhem vhodných aktivit (250 Kč registrovaný pacient, 850 Kč neregistrovaný pacient)

Lékaři

MUDr. Vendula Bartáková, PhD.

kontakt: bartakova@ordinace-obranska.cz

Převzala jsem od 1.1.2021 ordinaci po MUDr. Pavlíkové, jsem majitelkou a jednatelkou ORDINACE OBŘANSKÁ s.r.o. Od roku 2017 mám atestační zkoušku z oboru Všeobecného praktického lékařství, mám platný certifikát Celoživotního vzdělávání. Na malý úvazek se angažuji jako akademický a vědecký pracovník na lékařské fakultě MU v Brně. V roce 2017 jsem získala akademický titul PhD. Dlouhodobě se věnuji výzkumu těhotenské cukrovky. Mimo obor jsem absolvovala kurz tejpování a masérský kurz. Domluvím se anglicky, rozumím německy. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda cestování, přírodu, práci na zahradě, kočky, angažuji se v dobrovolnické a veřejné činnosti pro obec, kde bydlím. Moje životní motto je: „každý je svého štěstí strůjcem“.

MUDr. Magda Pavlíková

kontakt: pavlikova.magda@centrum.cz

Od ledna 2021 bude pracovat již jen pátky pro objednané pacienty, chce si užít zaslouženého důchodu 🙂

Zdravotní sestry

Petra Horáková

Jsem zdravotní sestra profesí i srdcem. Začínala jsem na gynekologii na Obilním Trhu, poté jsem pracovala na dialýze. Od roku 2006 dělám profesně i masáže. Domluvím se anglicky. Mám ráda komunikaci s lidmi, svoji rodinu, přírodu, jógu. V životě se řídím heslem, že každý den není sluncem zalitý, ale že to slunce zase časem vykoukne 🙂

Ludmila Kovandová

Ve zdravotnictví pracuji od roku 1978, pracovala jsem na chirurgii v nemocnici Ivančice a v nemocnici U svaté Anny na pooperačním oddělení, na operačním sále a jako anesteziologická sestra. Dále na závodním středisku a poliklinice Viniční na chirurgické ambulanci. Od roku 2014 jsem pracovala u MUDr. Pavlíkové na obvodním středisku.
Moje koníčky jsou plavání, turistika a péče o mé dva kocoury. Jsem nyní již v důchodu, ale když bude potřeba, ochotně zaskočím do ordinace 🙂

Ingrid Bombiczová

Již desítky let pracuji jako zdravotní sestra (zní to hrozně, když se to tak napíše 🙂 ) v nemocnicích i ambulancích. Mám doplněné nástavbové specializační vzdělání všeobecné sestry v rámci systému celoživotního vzdělávání. Kromě toho mám živnost na pedikúru, masáže a účetnictví. Domluvím se rusky a německy. Baví mě čtení, plavání, ráda cestuji, starám se o čtyřnohého mazlíčka, vnučku. Líbí se mi moudro „Žít a nechat žít“. Když bude potřeba, budu v ordinaci na zástup.

Motto ordinace

Neděláme zázraky! Poskytneme cenné rady, zkušenosti, možnosti léčby. Ale rozhodnutí je na Vás!

(PS: striktní jsme pouze v případě, že se jedná o život ohrožující případy – to poznáte, že je zle 🙂 )