Náš tým

Vybavení ordinace

– Poskytujeme diagnostickou, léčebnou a preventivní péči v oboru praktického lékařství pro dospělé.

– Smluvním partnerům poskytujeme závodní péči (pracovně-lékařské služby).

– Poskytujeme dispenzární péči (pravidelné sledování) pacientů s cukrovkou (diabetes mellitus II. typu, prediabetes), vysokým tlakem (hypertenze) s nekomplikovaným průběhem.

Disponujeme mimo základní povinné vybavení nadstandardním přístrojovým vybavením ordinace: EKG přístroj, tlakový Holter (24hodinová monitorace krevního tlaku), spirometr (přístroj na měření plicních funkcí), oxymetr (měření saturace krve kyslíkem), otoskop (vyšetření zvukovodu), glukometr (okamžité vyšetření hladiny cukru v krvi), vyšetření krve metodou POCT – okamžité změření CRP v ordinaci (rozlišení bakteriální a virové infekce), měření INR v ordinaci (rychlé nastavení terapie warfarinem), máme možnost diagnostikovat přímo v ordinaci přítomnost Streptokoka z výtěru z nosohltanu (Streptest). Dále je možno využít novinky stanovení původce močové infekce do jednoho dne pro přesnější nasazení antibiotik. Umíme na počkání změřit i glykovaný hemoglobin (HbA1c, tzv. „dlouhý cukr“). Výsledek testu na okultní krvácení ze stolice se dozvíte během pěti minut (POCT vyšetření FOB).

Za úhradu nabízíme možnost měření složení těla (procenta tuku v těle) přístrojem OMRON Body Composition monitor, výpočet BMI, základního příjmu kalorií a návrh vhodné fyzické aktivity vč. časové náročnosti.

– Jsme AKREDITOVANÉ pracoviště – máme možnost školit mediky a praktické lékaře v předatestační přípravě.

Za úplatu (dle ceníku):

  • Aplikujeme tejpy jako podpůrnou terapii entezopatií (např tenisový či golfový loket, ostruha patní kosti…), bolestí zad, bolestí hlavy, bolestí kloubů, lymfotejping.
  • Provádíme vyšetření na žádost pacienta – FOB (test na vyšetření okultního krvácení ze stolice před 50. rokem věku či opakovaný odběr), vyšetření krve – hladiny onkomarkerů, vitamínů, protilátek, další vyšetření dle domluvy.
  • Umíme zajistit změření % tuku v těle s diagnostikou příjmu kalorií a návrhem vhodných aktivit (250 Kč registrovaný pacient, 850 Kč neregistrovaný pacient)
  • Za provedení rychlých (POCT) vyšetření (výsledek se dozvíte ihned v ambulanci, nemusí se čekat na laboratoř) – CRP, INR, Streptest, stanovení původce močové infekce, glykovaný hemoglobin, Ag covid test vybíráme příspěvek symbolických 30 Kč za vyšetření

Lékaři

MUDr. Vendula Bartáková, PhD.

kontakt: bartakova@ordinace-obranska.cz

Převzala jsem od 1.1.2021 ordinaci po MUDr. Pavlíkové, jsem majitelkou a jednatelkou ORDINACE OBŘANSKÁ s.r.o. Od roku 2017 mám atestační zkoušku z oboru Všeobecného praktického lékařství, mám platný certifikát Celoživotního vzdělávání. Na malý úvazek se angažuji jako akademický a vědecký pracovník na lékařské fakultě MU v Brně. V roce 2017 jsem získala akademický titul PhD. Dlouhodobě se věnuji výzkumu těhotenské cukrovky. Mimo obor jsem absolvovala kurz tejpování a masérský kurz. Domluvím se anglicky, rozumím německy. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda cestování, přírodu, práci na zahradě, kočky, angažuji se v dobrovolnické a veřejné činnosti pro obec, kde bydlím. Moje životní motto je: „každý je svého štěstí strůjcem“.

MUDr. Magda Pavlíková

kontakt: pavlikova.magda@centrum.cz

Od ledna 2021 bude pracovat již jen pátky pro objednané pacienty, chce si užít zaslouženého důchodu 🙂

Zdravotní sestry

Petra Horáková

Jsem zdravotní sestra profesí i srdcem. Začínala jsem na gynekologii na Obilním Trhu, poté jsem pracovala na dialýze. Od roku 2006 dělám profesně i masáže. Domluvím se anglicky. Mám ráda komunikaci s lidmi, svoji rodinu, přírodu, jógu. V životě se řídím heslem, že každý den není sluncem zalitý, ale že to slunce zase časem vykoukne 🙂

Ingrid Bombiczová

Již desítky let pracuji jako zdravotní sestra (zní to hrozně, když se to tak napíše 🙂 ) v nemocnicích i ambulancích. Mám doplněné nástavbové specializační vzdělání všeobecné sestry v rámci systému celoživotního vzdělávání. Kromě toho mám živnost na pedikúru, masáže a účetnictví. Domluvím se rusky a německy. Baví mě čtení, plavání, ráda cestuji, starám se o čtyřnohého mazlíčka, vnučku. Líbí se mi moudro „Žít a nechat žít“. Když bude potřeba, budu v ordinaci na zástup.

Motto ordinace

Neděláme zázraky! Poskytneme cenné rady, zkušenosti, možnosti léčby. Ale rozhodnutí je na Vás!

(PS: striktní jsme pouze v případě, že se jedná o život ohrožující případy – to poznáte, že je zle 🙂 )